Menu
header photo

The Life of Mcintyre 440

lilachedge26's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://docdro.id/koJahZi
https://pbase.com/topics/quiltslice8/kancelaria_upado_konsumen
https://poradaprawna333.wordpress.com/2021/11/14/kancelaria-upadlosc-konsumencka/
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-11-15-52
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Rozdzielność majątkowa a upadłość konsumenckaOdwiedzając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcę rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). Teraz (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na początku trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły pełno deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.